Boko Haram dokonała masakry 200 osób

Do kolejnej tragedii na terenie Nigerii doszło pomiędzy czwartkiem a weekendem, kiedy oddziały Boko Haram zaatakowały społeczności lokalne na terenie Borno State. Ofiarami padło też wielu uczniów udających się na egzaminy. Ostrzelane zostało osiem busów.

Większość napastników miała ubrane uniformy wojskowe, i mówiła w języku angielskim, zamiast Hausa i Kanuri, używanych na tym terenie. Ofiarami ataków z czwartku na piątek były lokalne wspólnoty Dikwa, Kala Balge, Gambulga i Gwoza.

Władze regionu, ubolewają na brak jakiejkolwiek interwencji wojska, pomimo próśb o wsparcie jakie zostały skierowane. "To co się wydarzyło w Borno, przekracza wszelkie rozumienie" - mówi miejscowy senator.

Napastnicy dokonali masakry przyjeżdżając w dwóch opancerzonych samochodach i siedmioma pickup-ami

Zaatakowali college nauczycielski w Dikwa, zabijając siedem osób, paląc szkolną bibliotekę i blok administracyjny. We wspólnocie Kala Balge zabito 60 osób, następnie w pozostałych trzech miastach dokonano rzezi 150 osób.

Szacuje się że od 2009 r. z rąk Boko Haram śmierć poniosło ponad 2 tys. osób. Niektóre z ofiar zostały ścięte. Boko Haram odpowiada za porwania, przymusowe konwersje na islam, palenie kościołów, zabójstwa policjantów i wysadzanie budynków użyteczności publicznej.

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.