Wideo pokazujące śmierć dziennikarza autentyczne

Dwaj funkcjonariusze rządu USA, którzy zastrzegli sobie anonimowość, oświadczyli, że opublikowane we wtorek nagranie wideo ukazuje rzeczywiście egzekucję amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya przez dżhadystów z Państwa Islamskiego. Śmierć Foleya potwierdziła rodzina.

Jeden z nich powiedział ponadto, że oczekuje się, iż prezydent Barack Obama złoży w środę oświadczenie na temat tego zabójstwa.

Rodzina Foleya, niezależnego dziennikarza, który został uprowadzony w listopadzie 2012 r. w Syrii, potwierdziła jego śmierć na stronie internetowej założonej w celu mobilizowania poparcia dla jego uwolnienia.

Matka dziennikarza, Diane Foley, w oświadczeniu zamieszczonym na tej stronie napisała, że jej syn "oddał życie, próbując ukazać światu cierpienia narodu syryjskiego". "Był wyjątkowym synem, bratem, dziennikarzem i człowiekiem" - dodała.

Diane Foley zaapelowała do porywaczy, aby uwolnili inne przetrzymywane przez nich osoby. "Błagamy porywaczy, aby oszczędzili życie pozostałych zakładników. Podobnie jak Jim, są niewinni. Nie mają wpływu na politykę amerykańskiego rządu w Iraku, Syrii czy gdziekolwiek indziej" - napisała pani Foley.

Nagranie wideo umieszczone we wtorek w sieci przez sunnickich dżihadystów z Państwa Islamskiego, którzy opanowali znaczne połacie północnego Iraku i Syrii, ma przedstawiać scenę egzekucji Foleya.

Dżihadyści zagrozili też egzekucją kolejnego amerykańskiego dziennikarza, Stevena Sotloffa, który zaginął w Syrii w lipcu 2013 r., jeśli lotnictwo USA nie zaprzestanie ataków na ich pozycje.

Wrath0fKhan Video Shows ISLAMIC STATE BEHEADING U.S. Journalist James Foley

«« | « | 1 | » | »»
 • fb.com/KatolemJestem
  21.08.2014 01:45
  I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili - Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. - I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! - Taka jest odpłata niewiernym!

  - 2:191 Koran
 • nash.
  21.08.2014 03:39
  http://gloria.tv/media/SbuKbWmQ5Fn
  Religia szatana….
 • saherb
  21.08.2014 12:39
  Moja ukochana Matko Zbawienia, proszę uproś dla wszystkich dusz dar wiecznego zbawienia poprzez łaskę Twojego Syna Jezusa Chrystusa. Za Twoim wstawiennictwem błagam cię, abyś modliła się o uwolnienie wszystkich dusz z niewoli szatana. Proszę, zwróć się do swojego Syna, aby okazał miłosierdzie i przebaczył tym duszom, które Go odrzucają, ranią Go swoją obojętnością i które uwielbiają FAŁSZYWE DOKTRYNY I FAŁSZYWYCH BOGÓW. Błagamy cię o droga Matko, abyś prosiła o łaski otworzenia serc dla tych dusz, które najbardziej potrzebują twojej pomocy. Amen.

  (Należy odmawiać 3 razy dziennie)
 • ADAM
  21.08.2014 20:53
  ja osobiscie zaorałbym cały islam i fanatyków
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.