"Nie boję się. Oni wszyscy są potworami"

14 letni jazydzki chłopiec Haydar z Góry Sinjar w północnym Iraku, jest jednym z wielu dzieci, które przyznaje, że choć tęskni za szkołę, to "teraz nie jest czas na szkołę" - pokazuje reportaż BBC: "Yazidi boy on fighting IS: Now is not the time for school"

Kamera ukazuje jak na terenach zagrożonych działaniami band Państwa Islamskiego (IS), ojcowie uczą nastoletnich synów posługiwania się bronią palną.

"Chcę aby USA wsparło nas bronią. Ojciec nauczył mnie strzelać. Tęsknię za mamą i szkołą, ale teraz nie jest czas na szkołę. Powinniśmy się uczyć, jak używać broni" - mówi chłopiec.

"Naszym celem jest wyzwolenie Sinjar od Państwa Islamskiego. Nie boję się. Kim oni są? Wszyscy są potworami" - dodaje.

Tysiące jazydów opuściło w ostatnich miesiącach tereny Sinjar, uciekając przez terrorystami Państwa Islamskiego.

Dzieci chwytające za broń to kolejne ofiary zbrodniczej ideologii IS podszytej religijną retoryką.  

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.