Astronomia w chrześcijaństwie i islamie

Taki tytuł nosi konferencja trwająca w dniach 13-15 stycznia w Castelgandolfo.

Organizatorami imprezy odbywającej się w ramach obchodzonego właśnie Międzynarodowego Roku Światła są Watykańskie Obserwatorium Astronomiczne oraz ambasada Iranu przy Stolicy Apostolskiej. Jak zaznaczono, astronomia jest wspólnym dziedzictwem ludzkości, a do jej rozwoju przyczyniły się zarówno cywilizacja chrześcijańska, jak i islamska.

Konferencja w Castelgandolfo ma też ambicję wskazania, że dialog wyznawców Chrystusa i muzułmanów nie musi ograniczać się do sfery religii czy prawa. „Chrześcijańscy i muzułmańscy naukowcy przeszli tę samą drogę, a ich pytania i zamiary były takie same” – zaznaczył biorący udział w spotkaniu irański historyk nauki Farid Ghassemlou. W ramach prac przedstawia się m.in. kwestie związane ze stosunkiem Kościoła i tradycji koranicznej do badań Kosmosu oraz dzieje kalendarza gregoriańskiego. Uczestnicy odwiedzą także Muzea i Tajne Archiwum Watykańskie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.