Nie żyje amerykanka uprowadzona przez IS

Przytrzymywana przez Państwo Islamskie aktywistka pomocowa Kayla Mueller zginęła w Syrii. Informacje o jej śmierci potwierdził Biały Dom. Barack Obama oddając jej cześć powiedział, że "reprezentowała wszystko co najlepsze w Ameryce"

Nie są znane okoliczności śmierci Amerykanki. Państwo Islamskie twierdzi, że zginęła w nalocie na pozycje dżihadystów przeprowadzonym przez siły jordańskie.   

26 letnia Mueller, została uprowadzona w 2013 r., w czasie jej pracy humanitarnej w Aleppo w Syrii. W listach do rodziny zapewniała, że pozostaje silną "taką, jaką byście chcieli mnie widzieć".

Biały Dom potwierdził, że informacja o śmierci Mueller dotarła do jej rodziny, poprzez prywatną wiadomość wysłaną przez nadawcę ze strony Państwa Islamskiego.

Obama zapewnia, że "niezależnie jak długo zajmie. USA znajdą i doprowadzą przed oblicze sprawiedliwości terrorystów, którzy są odpowiedzialni za uwięzienie i śmierć Kayli".

Mueller była zaangażowana w działania licznych organizacji pomocowych w USA i za granicą. W 2012 wyruszyła na granicę turecko-syryjską aby pomagać uchodźcom.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama