Żydowskie lęki przed falą imigrantów

Środowiska żydowskie ostrzegają przed arabskim antysemityzmem.

W liberalnych mediach wszelkie wątpliwości związane z napływem do Europy migrantów ekonomicznych oraz uchodźców z Bliskiego Wschodu opisywane są najczęściej jako uprzedzenia rasowe i ksenofobiczne reakcje środowisk prawicowych. Lekceważone są wszelkie głosy przestrzegające przed negatywnymi konsekwencjami tego procesu, jak chociażby częste w środowiskach islamskich łamanie prawa oraz narzucanie, nie tylko współwyznawcom, własnych norm obyczajowych.  

Tymczasem coraz większy niepokój rozwojem sytuacji wykazują także środowiska żydowskie w Europie. Obawiają się, że niekontrolowany napływ migrantów spowoduje zagrożenie powstaniem fali arabskiego antysemityzmu w krajach, gdzie migranci będą się osiedlać. To zaś stanowić może podłoże pod zamachy terrorystyczne. O tych niepokojach napisał w liście do kanclerz Angeli Merkel wiceprzewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Szuster. Zwraca w nim uwagę, że migranci i uchodźcy pochodzą często z krajów nastawionych negatywnie do państwa Izrael. Antysemityzm jest tam częścią wychowania od pokoleń. Skutkuje to tym, że uprzedzenia i fobie antyżydowskie wśród migrantów przenoszone są na wszystkich Żydów, traktowanych przez nich jako odwiecznego wroga. Szuster obawia się, że napływ migrantów spowoduje w społeczności arabskiej żyjącej w Niemczech wzrost antysemityzmu. Dlatego postuluje, aby niemieckie państwo jak najszybciej i jak najmocniej, jak to jest tylko możliwe, włączyło migrantów do europejskiego systemu wartości i nauczyło ich przestrzegania.

«« | « | 1 | » | »»
 • _jasiek
  06.10.2015 11:17
  Przecież Arabowie to semici!
 • Siloam
  06.10.2015 12:21
  "Europejski system wartości" - A co to takiego?
 • erni
  07.10.2015 20:19
  Islamiści odcięli 12-latkowi opuszki palców. Potem go ukrzyżowali
  Dzisiaj, 7 października (06:41)

  Islamiści w Syrii odcięli 12-latkowi opuszki palców, a potem go ukrzyżowali. Do brutalnego morderstwa doszło w wiosce nieopodal Aleppo. Chłopiec był synem chrześcijańskiego przywódcy duchownego, który zainicjował budowę dziewięciu kościołów w Syrii.

  Islamiści są bardzo okrutni /AFP
  Islamiści są bardzo okrutni
  /AFP

  Rzecznik organizacji Christian Aid powiedział, że ekstremiści znęcali się nad chłopcem na oczach jego ojca. Po obcięciu opuszków palców i pobiciu 12-latka, zażądali od duchownego przejścia na islam. Tylko wtedy - jak twierdzili - dziecko zostanie uwolnione. Kiedy mężczyzna odmówił, dżihadyści dotkliwie pobili jego i dwóch innych chrześcijan. Następnie cała czwórka, na czele z chłopcem, została ukrzyżowana.
  Ofiary islamistów to również ośmiu pracowników organizacji pomocowej. Wśród nich były dwie kobiety w wieku 29 i 33 lata, które przed ścięciem zgwałcono na oczach tłumu.
  Od 2011 roku liczba syryjskich chrześcijan zmalała o dwie trzecie. W Iraku jeszcze w 2003 roku było ich 1,5 miliona, a obecnie jest ich niecałe 200 tysięcy.
  Zdaniem Patricka Sookhdeo, założyciela organizacji Barnabas Fund, pomagającej prześladowanym chrześcijanom na całym świecie, barbarzyństwo stosowane względem chrześcijan przypomina wydarzenia sprzed tysiąca lat, kiedy takie działania były na porządku dziennym. Aktywista dodaje, że nazizm blednie przy działaniach dżihadystów, którzy - jego zdaniem - stracili jakikolwiek szacunek do drugiego człowieka.


  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raporty/raport-panstwo-islamskie/newsy/news-islamisci-odcieli-12-latkowi-opuszki-palcow-potem-go-ukrzyzo,nId,1899841#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
 • Ng2FyJw80Gf
  23.11.2015 13:50
  ja już z następnego dnia nic nie pamiętam. znaczy chyba nie było źle ;)aczkolwiek przed imerpzą jeszcze miałem telefony od straży miejskiej z jakichś miast. że plakaty bez zezwolenia na przystankach wiszą itp
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.