Państwo Islamskie: Egzekucja chrześcijan

Państwo Islamskie poinformowało o egzekucji kolejnych trzech chrześcijan. Audisho Enwiya, Ashur Abraham i Basam Michael należeli do Asyryjskiego Kościoła Wschodniego. Pochodzili z dwóch wiosek na północy Syrii. Zostali uwięzieni w lutym wraz z innymi 250 chrześcijanami.

Ich egzekucja odbyła się w muzułmańskie Święto Ofiarowania 23 września. Jednakże dopiero wczoraj Państwo Islamskie udostępniło nagranie z egzekucji. Eksperci potwierdzili jego autentyczność.

Spośród porwanych w lutym chrześcijan 202 wciąż znajduje się w niewoli Państwa Islamskiego. Dżihadyści zażądali za nich horrendalnego okupu w wysokości 20 milionów dolarów.

«« | « | 1 | » | »»
 • Paweł
  08.10.2015 15:31
  Umieszczone w tytule słowo: "Egzekucja" sugeruje jakoby czyn ten odbył się w zgodzie z prawem (egzekucję przeprowadza się w majestacie prawa wobec przestępców), podczas gdy w opisanym przypadku było to po prostu morderstwo, a nie żadna egzekucja. Proszę nie nadużywać słowa "egzekucja".
 • A
  08.10.2015 16:47
  Co na to Franciszek?
 • celina
  08.10.2015 19:08
  Odpowiedzialnymi są wszyscy przywódcy Islamu...jakoś nie słyszymy aby bardzo potępiali Państwo Islamskie... gdyż i nie mogą potępiać bo sprzeciwili by się Koranowi który w sposób doskonały właśnie wypełniają owi zbrodniarze.
  Szatańskie wersety...
 • Jarek
  09.10.2015 08:56
  Świeć Panie nad ich duszami.
  Przyjmij ich do siebie, oby odziedziczyli królestwo Twoje.

  Kiedy wejrzysz na swoich wiernych i ukarzesz złoczyńców. Nie czekaj, bo my giniemy i nie będzie komu chwalić Twojego imienia.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.