Islamiści zabili na święta 9 chrześcijan

Również w tegoroczne święta nie obyło się bez rzezi wyznawców Chrystusa.

W wigilię Bożego Narodzenie muzułmańscy bojownicy zaatakowali chrześcijańskie wioski w południowych Filipinach w prowincjach Sultan Kudarat i Północne Cotabato. W dwóch zamachach zabito w sumie 9 osób. 7 zostało zastrzelonych na polach ryżowych, a dwie zginęły na skutek eksplozji granatów wrzuconych do katolickiej kaplicy. Ofiar mogło być dużo więcej. Filipińskie władze spodziewały się jednak ataków w bożonarodzeniowe święta i w czas ostrzegły zagrożonych chrześcijan.

Zamachowcy należą do ugrupowania Islamskich Bojowników o Wolność Bangsamoro. Deklarują oni poparcie dla Państwa Islamskiego, choć, jak się przypuszcza, nie są formalnie związani z dżihadystami w Syrii i Iraku.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.