"Islam nie ma nic wspólnego z terroryzmem"

"Ten kto zabija opacznie zrozumiał teksty islamu" - mówił imam Ahmed al-Tajeb.

Szejk z wpływowej uczelni teologicznej sunnickiego islamu, który w poniedziałek spotkał się z papieżem Franciszkiem odnawiając po kilku latach przerwy dialog z Watykanem, wystosował apel o "zwarcie szeregów", by "położyć kres terroryzmowi". W przeciwnym razie razem cierpieć będą mieszkańcy Wschodu i Zachodu - ostrzegł.

W rozpowszechnionej we wtorek rozmowie z dziennikarzami Radia Watykańskiego, dziennika "L'Osservatore Romano" i Watykańskiego Ośrodka Telewizyjnego profesor al-Tajeb wyraził przekonanie, że podstawowym wspólnym zadaniem wielkich religii jest wskazanie ludzkości w czasach obecnego "wielkiego kryzysu" nowej drogi ku miłosierdziu i pokojowi.

"Kieruję mój apel do świata i wolnych ludzi: zawrzyjcie natychmiast zgodę i interweniujcie, by powstrzymać przelew krwi" - dodał wielki imam z kairskiego uniwersytetu, który jako pierwszy odwiedził Watykan.

Jego zdaniem konieczna jest współpraca muzułmanów i chrześcijan, Al-Azhar i Watykanu, by ratować każdego człowieka, niezależnie od jego wiary, przed "wyniszczającymi wojnami, ubóstwem, niewiedzą i chorobami".

Al-Tajeb podkreślił, że nie można obarczać religii winą za "odchylenia ich niektórych zwolenników", bo - jak dodał - w każdej religii jest "wypaczona frakcja", która "podnosi jej sztandar, by zabijać w jej imię".

Mówiąc o papieżu Franciszku wielki imam oświadczył: "To człowiek, który szanuje inne religie i ich wyznawców, który poświęca swe życie, by służyć biednym i potrzebującym, który bierze odpowiedzialność za ludzi; człowiek ascetyczny". Zapewnił, że pragnął spotkać się z papieżem, by razem z nim działać dla dobra ludzkości.

"Człowiek bez religii stanowi zagrożenie dla swego bliźniego, a ludzie dzisiaj, w XXI wieku, zaczęli rozglądać się wokół siebie w poszukiwaniu mądrych przewodników, którzy poprowadzą ich we właściwą stronę" - powiedział imam Ahmed al-Tajeb

 

The Vatican - Polski Papież przyjął wielkiego imama Al-Azhar

«« | « | 1 | » | »»
 • Tezeusz
  24.05.2016 21:17

  „"Ten kto zabija opacznie zrozumiał teksty islamu" - mówił imam Ahmed al-Tajeb.”

   

  http://www.investigateislam.com/archives/2166 - Czy Allah to Jahwe?

  „...pokojowe wersety Koranu takie jak 2:256, 2:190, 2:62, 5:69, 109:6 itd. są unieważnione!).”

   

  http://euroislam.pl/oszustwo-orez-muzulmanow/ - Oszustwo

  „...oszustwo i kłamstwo wobec niemuzułmanów, znane pod arabską nazwą taqija, jest całkowicie dozwolone.”

   

  Przykładowo, na internetowych stronach koranu pisanych po angielsku dla obcokrajowców (Europejczyków, Amerykanów) wykorzystuje się nagminnie oszustwo w celu ukrycia niewygodnych wersetów koranu (po prostu nie są napisane te wersety na tych anglojęzycznych stronach), po to aby nie wystraszyć, a przyciągnąć nowych naiwnych „wyznawców”...

   

  Jaki ten internet jest niedobry, wszystko można w nim znaleźć :)

 • Gość
  25.05.2016 08:34
  W świetle ostatnich zamachów: Nie wszyscy muzułmanie to terroryści, ale wszyscy terroryści to muzułmanie
 • vanitas
  25.05.2016 12:32
  1) W Islamie nie ma "obowiązującej wykładni" - więc każda jest równie dobra. Zatem, jeśli szejk mówi prawdę - to jest 100 innych szkół, które uczą czego innego
  2) Jedno w Islamie jest wspólne: co robił prorok jest dobre. A co robił prorok -mordował, brał sobie kobiety-"jeńców" itp. Żaden muzułmanin nie może tego potępić.
 • waldi
  25.05.2016 15:28
  "Komentarz nie zostanie dodany, gdyż zawiera słowo, które zostało przez automat uznane za niecenzuralne."

  Czy wzmianka o obcinaniu głów jest niecenzuralna? O co tu chodzi?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.