Malezja: Muzułmańskie pismo przeprasza

Władze Kościoła katolickiego w Malezji przyjęły przeprosiny zamieszczone w muzułmańskim miesięczniku, którego dziennikarze dopuścili się profanacji konsekrowanej hostii.

W maju ubiegłego roku, mężczyźni udając katolików, przyjęli Komunię św. podczas Mszy. Później wyjęli opłatek z ust i sfotografowali go. Zdjęcie to wraz z artykułem zamieścili w malajskojęzycznym piśmie „Al-Islam”.

Na popularnej malezyjskiej stronie internetowej Utusan Karya w miniony piątek ukazały się oficjalne przeprosiny. „Artykuł niechcący uraził uczucia chrześcijan, szczególnie katolików. Nie było zamieram pisma szydzić z religii chrześcijańskiej, ani bezcześcić domu modlitwy” – napisano w oświadczeniu.

Mimo wcześniejszych nacisków Kościoła katolickiego, władze Malezji odmówiły ukarania winnych profanacji. Metropolita Kuala Lumpur abp Murphy Pakiam podkreślał jednak, że jeśli pismo oficjalnie przeprosi za to, co zrobiło, Kościół nie będzie dalej interweniował w tej sprawie.

Redaktor naczelny katolickiego pisma „Herald”, ks. Lawrence Andrew przyznał, że przeprosiny zostały przyjęte. „Ufamy, że nie zrobią tego ponownie. Nie żywimy urazy” – dodał jezuita.

Muzułmanie stanowią w Malezji 60 proc. mieszkańców. Chrześcijan jest około 10 proc., w tym 850 tys. katolików.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja