Warszawa: w niedzielę chrześcijańsko-żydowskie świętowanie _Wspólna Radość Tory_

Wspólna Radość Tory, czyli chrześcijańsko-żydowskie świętowanie Simchat Tora, odbędzie się 3 października w warszawskim kościele środowisk twórczych. Wręczone zostaną również nagrody im. ks. Romana Indrzejczyka.

 „Wspólna Radość Tory” to unikalna w skali światowej inicjatywa Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów. Spotkania w duchu modlitwy wokół Biblii odbywają się od 1992 r.

Świętowanie odbędzie się w niedzielę 3 października o godz. 18.00 w warszawskim kościele środowisk twórczych (plac Teatralny 18).

Po wprowadzeniach gospodarza miejsca, ks. Grzegorza Michalczyka, a także współprzewodniczących Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów - prof. Stanisława Krajewskiego i Zbigniewa Nosowskiego, będzie miało miejsce wspólne śpiewanie Psalmów.

Odczytany zostanie fragment Tory (Do czego nas zobowiązuje nasze przymierze z Bogiem?), do którego komentarze wygłoszą ze strony żydowskiej Anna Dodziuk (psychoterapeutka, publicystka, założyła i kieruje Pracownią Psychoterapii i Psychoedukacji „Prometea” przy Stowarzyszeniu Profilaktyk Problemowej PROFIPRO), a ze strony chrześcijańskiej dk. Halina Radacz (duchowna luterańska, diakon Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, działaczka ekumeniczna, kierownik Redakcji Ekumenicznej TVP).

Uroczystość jest także okazją do wręczenia honorowej nagrody im. ks. Romana Indrzejczyka. Ustanowiła ją Polska Rada Chrześcijan i Żydów, by upamiętnić osobę tragicznie zmarłego duchownego, byłego wiceprzewodniczącego Rady.

Wyróżnienie przyznawane jest chrześcijańskim osobom konsekrowanym, które swoją działalnością i postawą przyczyniły się m.in. do rozwoju dialogu i współpracy chrześcijańsko-żydowskiej i polsko-żydowskiej.

W tym roku Nagrodę otrzymają s. Judyta Pudełko, dk. Halina Radacz oraz pastor Wiesław Didoszak.

Uczestnicy spotkania bezwzględnie proszeni są o zachowanie reżimu sanitarnego. Spotkanie będzie równocześnie transmitowane na żywo online na kanale YouTube warszawskiego Duszpasterstwa Środowisk Twórczych: https:// www.youtube.com/channel/UCyeTWsMTEBPg_i1_Ua0HiFg

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama