Asyż - dwa przemówienia papieża

W Rzymie podano kolejne szczegóły dotyczące przebiegu międzynarodowego spotkania modlitewnego w intencji pokoju na świecie. Na 27 października do Asyżu zaprosił w Nowy Rok przedstawicieli różnych religii papież Benedykt XVI.

„Dzień refleksji, dialogu i modlitwy o pokój i sprawiedliwość na świecie” odbędzie się w 25. rocznicę pierwszego dnia modlitw o pokój zwierzchników religii świata, którzy przybyli do Asyżu na zaproszenie Jana Pawła II.

Według szwajcarskiej agencji katolickiej KIPA, delegacje różnych religii wyjadą 27 października o godz. 8.00 z dworca watykańskiego pociągiem do Asyżu. O godz. 10.15 przewidziana jest ceremonia powitania w bazylice Matki Bożej Anielskiej w Asyżu.

Po przemówieniach przedstawicieli różnych religii głos zabierze papież Benedykt XVI. Następnie pokazany zostanie film wideo z pierwszego spotkania modlitewnego w Asyżu w 1986 roku, a po jego zakończeniu uczestnicy udadzą się do jadalni klasztoru Matki Bożej Anielskiej, gdzie zjedzą skromny obiad. Po obiedzie program przewiduje czas ciszy i modlitwy, który uczestnicy spędzą w pomieszczeniach klasztornych dla gości.

W godzinach popołudniowych sprzed bazyliki Matki Bożej Anielskiej papież i delegacje różnych religii wyruszą w procesji na plac przed bazyliką św. Franciszka. W procesji mają uczestniczyć przede wszystkim młodzi ludzie.

O godz. 16.30 na placu św. Franciszka przed bazyliką rozpocznie się druga część spotkania religii świata w intencji pokoju. Po przemówieniach czołowych przedstawicieli religii zostaną zapalone światła, po czym nastąpi chwila ciszy.

Na zakończenie Benedykt XVI wygłosi drugie przemówienie. Przed drogą powrotną będzie możliwość nawiedzenia grobu św. Franciszka w miejscowej bazylice.

Ok. godziny 19.00 delegacje opuszczą Asyż i udadzą się w drogę powrotną do Rzymu, gdzie przyjadą o godz. 20.30.

Następnego dnia, 28 października, papież przyjmie przedstawicieli religii w Watykanie. Papieska audiencja zaplanowana jest w godzinach przedpołudniowych.

 

A tak było 27 października 1986:

OMIWORLD Fr. Zago, OMI, and the prayer for peace in Assisi - October, 27, 1986

santegidio Incontro internazionale di pace ad Assisi 1986 con Papa Giovanni Paolo II

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg