Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie religie.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Do 23 wzrosła liczba zabitych w zamachu samobójczym w nocy ze środy na czwartek w czasie procesji szyitów w Rawalpindi w północnym Pakistanie. Ponad 60 osób zostało rannych - wynika z nowego bilansu pakistańskich władz.
W Pakistanie nie widać szans na zniesienie kontrowersyjnego przepisu. Często ustawa jest wykorzystywana do prześladowania chrześcijan
Pakistański wymiar sprawiedliwości wycofał zarzuty przeciwko młodej chrześcijance oskarżonej o zbezczeszczenie Koranu - poinformowali we wtorek jej obrońcy i źródła rządowe. Sprawa Rimshy wywołała żywą polemikę w samym Pakistanie i za granicą.
Pakistańska policja zatrzymała rodziców 14-letniej dziewczyny, którzy pobili ją i oblali kwasem, gdyż podejrzewali ją o romans z chłopcem z sąsiedztwa. Na skutek ataku nastolatka zmarła - poinformowały w piątek lokalne władze z pakistańskiej części Kaszmiru.
W Karaczi, największym mieście Pakistanu, odnotowano kolejny atak na chrześcijańską świątynię.
14-letnia pakistańska uczennica, która została postrzelona przez talibów za to, że walczyła o prawa kobiet, w poniedziałek wyleciała z Islamabadu do Wielkiej Brytanii, gdzie będzie leczona - poinformował rzecznik sił zbrojnych Pakistanu.
Dziesiątki tysięcy ludzi wyszło w niedzielę na ulice Karaczi na południu Pakistanu w akcie poparcia dla postrzelonej we wtorek przez talibów 14-letniej Pakistanki, Malali Yousufzai, walczącej o prawa kobiet.
Spalony dom i cała rodzina zmuszona do salwowania się ucieczką. To wynik oskarżenia kolejnego chrześcijanina o bluźnierstwo przeciwko Mahometowi.
Ponad 50 duchownych islamskich z Sunnickiej Rady Jedności wydało fatwę (dekret religijny), w którym potępiło pakistańskich talibów, stojących za zamachem na 14-letnią Malalę Yousufzai, walczącą o prawa kobiet w Pakistanie - podała agencja PTI.
W Pakistanie nie ustają zabiegi różnych środowisk o zmianę osławionej ustawy o bluźnierstwie, która stała się narzędziem prześladowania mniejszości religijnych.