Indie: 22 osoby zginęły w tłoku podczas święta

Co najmniej 22 osoby zginęły we wtorek zaduszone w tłoku podczas hinduskiego święta w mieście Hardwar, gdzie Ganges opuszcza Himalaje i wpływa na równiny - podały władze stanu Uttarańćal. Rannych jest co najmniej 50.

Do tragedii doszło podczas wielotysięcznego zgromadzenia z okazji setnej rocznicy urodzin duchowego nauczyciela Sriram Sharmy, założyciela organizacji Gayatri Parivar, która według indyjsko-azjatyckiego serwisu IANS liczy miliony członków w Indiach i na świecie.

Rocznicowe uroczystości i towarzyszące im święto rozpoczęły się w poniedziałek i mają trwać do piątku. Uczestniczą w nich również przedstawiciele władz i politycy.

Organizatorzy spodziewali się napływu około 5 mln ludzi z okazji święta.

Hardwar, położony 107 km na północ od Delhi, jest miejscem pielgrzymek Hindusów nad Ganges, by dokonać rytualnej ablucji w wodach świętej rzeki. (PAP)

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.