Pakistan: Chrześcijanie marzą o getcie

Władze pakistańskiej prowincji Pendżab zburzyły katolicką kaplicę, szkołę i dom starców w Lahaurze, a także przejęły na własność teren, na którym znajdowały się te zabudowania.

Do Kościoła dobra te należały od 1887 r. Ostatnio zarządzała nimi lokalna Caritas. Pretekstem do przejęcia majątku był fakt, że jedna z pensjonariuszek tego ośrodka nawróciła się na islam. Demolując kościelne zabudowania, zniszczono również sakralne obrazy oraz kilka egzemplarzy Pisma Świętego. Warto przypomnieć, że w Pakistanie za najmniejszą nawet obrazę Koranu czy Mahometa grozi kara śmierci. Przeciwko decyzji władz manifestowało wczoraj w Lahaurze kilka tysięcy katolików.

Sytuacja chrześcijan w Pakistanie jest coraz trudniejsza. W sumie ich liczbę szacuje się od 4 do 6 mln. 80 proc. z nich żyje właśnie w Pendżabie. Prześladowania posuwają ich niekiedy do desperackich gestów. Ostatnio Chrześcijański Kongres Pakistanu, zrzeszający przede wszystkim świeckich protestantów, wystąpił do rządu o wydzielenie w kraju specjalnej enklawy dla chrześcijan. „Nasza dyskryminacja jest faktem. Jesteśmy obywatelami drugiej kategorii” – mówi przewodniczący kongresu Nazir Bhatti. W jego przekonaniu zamknięcie się w gettcie, z własną administracją, będzie lepsze niż aktualny stan postępującego zagrożenia.
 

«« | « | 1 | » | »»
 • tomek
  13.01.2012 02:54

  Dlaczego wciąż nie ma w większości krajów na świecie (?) pełnej wolności wyznania? Dlaczego my - tutaj w Polsce - tak mało wiemy o naszych prześladowanych braciach i siostrach chrześcijanach w innnych krajach, i żyjemy z dnia na dzień, jakby nic złego się nie działo!!! Serce mi się kraja zawsze, jak czytam takie informacje...

  Proszę Cię Jezu o siłę, mądrość i spryt w przeciwdziałaniu trudnościom dla wszystkich prześladowanych chrześcijan na całym świecie! Proszę Cię o usunięcie "ładunku nienawiści i niezrozumienia" zgromadzonego pomiędzy wyznawcami różnych religii...

 • Szakal
  13.01.2012 07:46
  http://www.facebook.com/pages/Solidarni-z-prze%C5%9Bladowanymi/290090497705848?sk=wall

  Solidarni z prześladowanymi
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Autopromocja