Tragiczne żniwo ustawy o bluźnierstwie

W minionym roku 2011 w Pakistanie oskarżono 161 osób o naruszenie „ustawy o bluźnierstwie” a 9 osób z tego powodu zamordowano – donosi misyjna agencja Fides w oparciu o raport Azjatyckiej Komisji Praw Człowieka (Asian Human Rights Commission)

Jednocześnie agencja związana z Kongregacją ds. Ewangelizacji Narodów cytuje opinię jednego z adwokatów muzułmańskich, który twierdzi, że w 95 proc. oskarżenia te są całkowicie bezpodstawne. Z raportu Azjatyckiej Komisji Praw Człowieka wynika, że władze Pakistanu nie zapewniają swoim obywatelom poszanowania przysługujących im praw. W roku 2011 w kraju tym zabito 18 obrońców praw człowieka oraz 16 dziennikarzy, którzy wskazywali w swych publikacjach na zły stan relacji społecznych, korupcję i ekstremizm islamski. Ofiarą zamachów przeprowadzonych przez muzułmańskich fundamentalistów, którzy przedostali się do sił porządkowych padli między innymi gubernator Pendżabu, Salman Taseer oraz federalny minister ds. mniejszości, katolik Szabhaz Bhatti.

Azjatycka Komisja Praw Człowieka wskazuje na dwuznaczną postawę władz w Islamabadzie, które usiłują pozyskać przychylność ekstremistów i ograniczają się do biernej obserwacji zabójstw. „Ta nieudolność rządu sprzyjała przymusowemu nawracaniu dziewcząt pochodzących z grup mniejszościowych na islam: w 2011 chodziło o około 1800 dziewcząt hinduistycznych i chrześcijańskich zmuszonych do przejścia na islam za pomocą takich środków jak uprowadzenia i gwałty” – czytamy w raporcie.

Dokument Azjatyckiej Komisji Praw Człowieka wskazuje ponadto na stronniczość sądów, które wykazują zadziwiającą sympatię dla bojówkarzy i terrorystów. W wielu wypadkach są oni wypuszczani na wolność pod pretekstem braków formalnych czy proceduralnych.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja