Chrześcijanie, żydzi i buddyści o Całunie

Najnowsze osiągnięcia w badaniach Całunu Turyńskiego są tematem I Międzynarodowego Kongresu Syndologicznego, który trwa w Walencji. Został on zorganizowany przez Hiszpański Ośrodek Syndologiczny, który w tym roku obchodzi 25-lecie działalności.

W kongresie udział bierze ponad 400 osób z wielu krajów świata, w tym z Australii, Włoch, USA i Niemiec. Wśród uczestników są chrześcijanie, żydzi i buddyści. Wyniki ostatnich badań przedstawia 26 ekspertów z różnych dziedzin, w tym chemii, fizyki nuklearnej czy mikrobiologii. Mówiono także o znaczeniu teologicznym Całunu oraz o jego związku z tzw. „Całunem z Oviedo”. Jest to chusta, która według tradycji miała przykrywać twarz Jezusa.

Abp Carlos Osoro, który dzisiaj rano odprawił w katedrze Mszę dla uczestników kongresu, podkreślił jego znaczenie dla Walencji oraz wartość Całunu Turyńskiego, jako widzialnej pamiątki Męki Pańskiej.

Kongres jest „wyjątkową okazja, aby wysłuchać ekspertów, którzy prezentują wyniki swoich wieloletnich badań” – mówi Jorge Manuel Rodriguez, przewodniczący Hiszpańskiego Ośrodka Syndologicznego.

I Międzynarodowy Kongres Syndologiczny zakończy się 30 kwietnia.

Zobacz również film o Całunie: On jest Obrazem Boga niewidzialnego

«« | « | 1 | » | »»
 • katolik
  29.04.2012 20:20
  Całun jest cudem i bez pomocy Boga nikt nie zrozumie jak powstał.
 • Bakoos
  29.04.2012 23:25
  @tak myślę; Wszystko okej, tylko Chrystus był owinięty w całun już po śmierci, a nie przed. Czyli nie mogło to być spowodowane stanem agonalnym, no chyba, że twierdzisz, że taki stan po śmierci dalej się utrzymuje?!
  Dla mnie odbicie cała i twarzy Chrystusa jest po prostu określeniem wymiaru boskości Jezusa Chrystusa. Ten całun to świadectwo, które nam Jezus dał.
 • Jowan_Michael
  30.04.2012 22:27
  No właśnie, ciekaw jestem, po co Całunek Turyńskim zajmują się Żydzi i Buddyści, ponadto uczestniczą w Świętej Liturgii.
  A Chusta z Manopello? To jest największa relikwia Kościoła ! Twarz Chrystusa Zmartwychwstałego, nie umarłego, ale żyjącego!
  Oby żydzi i buddyście się nawrócili, bo biada im, jeśli nie uwierzą, choć widzą !
 • uHrIZzmG
  22.06.2012 15:32
  Wszystko fajnie tylko jaki prmoil (bo nawet nie procent) ludzi może sobie pozwolić na jedno mieszkanie/dom i jeszcze działkę ewakuacyjną' za miestem, na wsi najlepiej z domkiem letniskowym?Podoba mi się co piszesz ale te posty o miejscu ewakuacji są jakieś takie nieżyciowe. Chyba lepiej byłoby abyś się skupił jak przeżyć WSHTF we własnym domu. Bo jego opuszczenie to naprawdę ostateczność.Poza tym lepiej by kupno działki pojawiło się na końcu Twojego cyklu gdy już przez wszystkie podstawy i mniej radykalne rozwiązania przebrniemy. A nie teraz na początku.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.