Chrześcijanie i muzułmanie razem

Wysokiego szczebla delegacja chrześcijan i muzułmanów przebywa w tych dniach w Nigerii.

Na jej czele stoją sekretarz generalny Światowej Rady Kościołów pastor Olav Fykse Tveit oraz jordański książę Ghazi bin Muhammad, zwierzchnik islamskiej uczelni Aal Al-Bayt. Wizytują oni przede wszystkim północne regiony Nigerii, które w ostatnich miesiącach stały się areną krwawych działań islamskiego ugrupowania terrorystycznego Boko Haram.

Jak czytamy w oświadczeniu prasowym, wspólna wizyta wysokiej rangi przedstawicieli obu religii ma być przykładem dla nigeryjskich chrześcijan i muzułmanów, aby razem starali się rozwiązywać istniejące w tym kraju problemy. W tym celu postulują oni powołanie stałej grupy, która reagowałaby na kryzysowe sytuacje. Delegacja spotyka się z politykami, zwierzchnikami religijnymi oraz rodzinami ofiar, aby mieć informacje z pierwszej ręki i zobaczyć, w jaki sposób Nigerii mogłyby pomóc instytucje międzynarodowe.

Tymczasem przewodniczący Stowarzyszenia Chrześcijan w Nigerii, pastor Ayo Oritsejafor, przypomina o postępującej w tym kraju cichej zagładzie chrześcijan. Do ich zabójstw na północy kraju dochodzi praktycznie codziennie. Łatwo się to zapomina, bo media już o tym nie informują. Informacje prasowe pojawiają się wyłącznie w przypadku masowych mordów albo wielkich zamachów bombowych. Tymczasem wyznawcy Chrystusa giną pojedynczo w swoich domach, kościołach czy miejscach pracy – alarmuje nigeryjski pastor.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.