Moje na wierzchu

To zrozumiałe. Przecież nie można wbrew sobie uważać, że rację ma mój adwersarz. Tylko dlaczego zaraz się o to bić?

W ostatnią niedziele w Nigerii doszło do kolejnych dwóch zamachów na chrześcijan przygotowanych przez Boko Haram. O finansowanie tej terrorystycznej organizacji oskarża się Arabię Saudyjską i „inne kraje arabskie”, które chciałyby wprowadzenia w Nigerii, Nigrze i w Mali prawa szariatu. To znacznie rozszyłoby panowanie islamu w subsaharyjskiej Afryce.

W Syrii chrześcijanie żyją w strachu. I nie są to obawy na wyrost. Przywódca powstańców z okolic Homs dał chrześcijanom sześć dni na opuszczenie miasteczka Qusayr. Z 10 tysięcy zostało ich tam tylko tysiąc.

W Arabii Saudyjskiej ciągle w więzieniu, wielokrotnie bici i upokarzani znajdują się chrześcijanie przyłapani podczas ostatniego adwentu (!) na modlitwie w prywatnym domu. 

W Iranie zamyka się kościoły, w których podczas liturgii używa się języka farsi – czyli urzędowego języka Iranu. Ten pozorny absurd ma swój sens. Chrześcijanie, mimo iż żyli na terenie Iranu na długo zanim narodził się Mahomet, mogą ewentualnie uchodzić za przybyszów. Broń Boże by nikt nie skojarzył, że są rdzennymi mieszkańcami tego kraju.

To tylko doniesienia z ostatnich dni. A takich w ostatnich latach jest całe mnóstwo. To nie są odosobnione incydenty. Ułożone w całość pokazują prawdziwe zamiary świata islamu wobec chrześcijaństwa. Cóż wobec faktów znaczą słowne deklaracje?

Od pewnego czasu w serwisie ekumenizm.wiara.pl zaczęliśmy nawet prowadzić dział o prześladowaniach chrześcijan. Bo krew i szykany ze strony inaczej wierzących to coś, co łączy nas niezależnie od konfesyjnej przynależności. Ale na pewno jest to bardzo smutne. Gdy świat tyle mówi o wolności tak wielu rozumie wolność jako prawo do dyktowaniu bliźnim w co mają wierzyć.

Ale widać taka jest ludzka natura. Tak bardzo chcemy by nasze było na wierzchu, że nawet na zwykły piłkarski mecz reprezentacji  Polski i Rosji potrafimy patrzeć jak na przedłużenie wszystkich naszych wojen…

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Awa
  12.06.2012 15:04
  Awa

  Ale widać taka jest ludzka natura. Tak bardzo chcemy by nasze było na wierzchu, że nawet na zwykły piłkarski mecz reprezentacji  Polski i Rosji potrafimy patrzeć jak na przedłużenie wszystkich naszych wojen…

  się redaktor z samego rana Pacewicza naczytał?

 • Stanisław_Miłosz
  12.06.2012 17:09

  "nawet na zwykły piłkarski mecz reprezentacji Polski i Rosji potrafimy patrzeć jak na przedłużenie wszystkich naszych wojen…"

   

  Kto patrzy, to patrzy, panie Redaktorze. W kręgu osób z którymi się stykam takich nie znam, a z tego faktu i ogólnej znajomości rzeczy podejrzewam, że takich jest niewiele. Ale z pewnoscią są tacy, co by chcieli, byśmy tak patrzyli, wszyscy patrzyli. Bo wtedy można nie mówić o takiej prozie życia jak bezrobocie, relatywne w stosunku do innych w Unii ubożenie, powiekszający się rozziew miedzy obszarem nędzy, a krańcowego bogactwa uwłaszczonych na wspólnym władców PRL, na już nie oszołomskich zagrożeniach ale realnośći jeszcze nędzniejszej niż teraźniejszość przyszłości, nas, wkrótce (w skali wiecznosci ;) ) emerytów, naszych dzieci.

   

  A z tą realnością jest dokładnie tak jak wymienionymi przez Pana przykładami prześladowań chrześcijan. Gdy 5-7 lat temu ktoś mówił, że To będzie się nasilać, że może jeszcze nie fizycznie, jak tam w Rwandzie, ale bardziej "miękko" bedzie się prześladować również w Polsce (bo czym innym jest marginalizacja przez nieprzyznanie kanału tv Trwam?), to z takiego szydzono. Lub pukano się w czoło. Gdy ktoś mówił o zorganizowanych siłach Zła, mówiono o wyznawaniu spiskowej teorii dziejów. A dziś te siły już nawet masek nie muszą zakładać, tak czują się pewne i bezkarne.

   

  Niestety, jak nie raz w przeszłości, znów okaże się że Polak mądry po szkodzie. Jednak, zgodzi się Pan, że jakaś iskierka nadziei powinna sie w nas tlić. Bo inaczej co pozostanie? Ucieczka*/ z życia?

   

   

  */ http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/393766,coraz-wiecej-samobojstw-z-powodow-finansow-polacy-nie-wytrzymuja-kryzysu.html

   

   

 • nirs
  12.06.2012 23:06

  Widocznie Bóg kocha też Muzułmanów i daje im chrześcijan do zabijania.
  (głupio, ale za to ekumeniczne)
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.