„Znikający krzyż” na Zugspitze

W reklamie skierowanej do Arabów wyretuszowano krzyż na najwyższym szczycie Niemiec.

Turyści z krajów arabskich chętnie odwiedzają Niemcy, jednak omijają okolice najwyższego szczytu Niemiec, Zugspitze. Nie pomogło utworzenie specjalnego miejsca do modlitwy w schornisku – liczącą 2962 metrów górę, na którą można wjechać kolejką, wciąż odwiedza dziesięciokrotnie mniej muzułmanów, niż inne części niemieckich Alp.

Aby to zmienić, gmina Garmisch-Partenkirchen postanowiła wydać specjalny katalog skierowany do arabskojęzycznych turystów. I tu – niespodzianka: na zdjęciu przedstawiającym Zugspitze brakuje krzyża. Mierzący niecałe prawie 5 metrów symbol od 1851 roku na szczycie i nikt nie zamierza go stamtąd usuwać. Zapobiegliwi Bawarczycy wyretuszowali krzyż ze zdjęcia po to, by nie urazić uczuć religijnych muzułmanów.

Nie jest to pierwszy raz, gdy z materiałów reklamowych skierowanych do wyznawców Allaha znikają chrześcijańskie symbole religijne. W parku rozrywki, który powstaje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, któremu patronuje klub sportowy Real Madryt, z logo „królewskich” ma zniknąć krucyfiks. Czy górale równie łatwo zrezygnowaliby z krzyża na Giewoncie?

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • saherb
  13.08.2012 12:49
  Być może kiedyś będziemy świadkami procesu sądowego, który ktoś wytoczy bo poczuł się "urażony" i "oszukany". Na materiałach reklamowych nie było krzyża i w rzeczywiestości też "miało nie być". Dlatego będzie się domagał rzeczywistego usunięcia tego krzyża ze szczytu góry. Sprawa zapewne zajdzie aż do Strasburga i w końcu wyrok trybunału będzie brzmiał: "usunąć krzyż i wypłacić wysokie odszkodowanie".
 • gut
  13.08.2012 13:04

  Cóż totalitaryzm przeźroczysty w natarciu.

 • Dymitr
  13.08.2012 17:53
  W moich oczach to nie są zapobiegliwi Bawarczycy - to idio...i. Kropka.Brak mi słów.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.