Libia: Antypapieska demonstracja

Setki ludzi demonstrowały w piątek w libijskim Trypolisie przeciwko wizycie papieża, który tego dnia przyleciał do Bejrutu, a także przeciwko nakręconemu w USA filmowi szkalującemu Mahometa - informują świadkowie.

Podpalono restaurację Kentucky Fried Chicken, skandowano antypapieskie hasła. "Nie chcemy papieża", "Koniec z obrażaniem (islamu)" - krzyczeli uczestnicy demonstracji.

Wizyta papieża następuje w czasie, gdy w świecie arabskim narasta fala oburzenia filmem "Innocence of Muslims" (Niewinność muzułmanów), obrażającym Mahometa. Atakowane są amerykańskie przedstawicielstwa dyplomatyczne, we wtorek ambasador USA w Libii zginął w ataku na konsulat w Bengazi.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja