Awanturniczy obrońcy zwierząt pod sąd

Muzułmański Związek Religijny w RP złożył w piątek zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zakłócenia obchodów islamskiego Święta Ofiarowania w Bohonikach (Podlaskie) przez grupę obrońców zwierząt. Próbowali oni uniemożliwić ubój rytualny.

Zawiadomienie wpłynęło do Prokuratury Okręgowej w Białymstoku, ostatecznie jednak prawdopodobnie trafi - zgodnie z właściwością miejscową - do Prokuratury Rejonowej w Sokółce. W związku z wydarzeniami w Bohonikach wpłynęły już do niej wcześniej zawiadomienia kilku organizacji obrony praw zwierząt o naruszeniu prawa przez muzułmanów poprzez dokonaniu uboju rytualnego w czasie Święta Ofiarowania.

We wtorek działacze OTOZ Animals usiłowali uniemożliwić ten ubój, a nawet zabrać zwierzęta. "Protestujący utrudniali, ograniczali, uniemożliwiali i złośliwie przeszkadzali w odbyciu rytuałów religijnych i w obchodzie świąt. Próbowali wtargnąć na miejsce dokonania obrzędów religijnych zgodnych z wiarą i kulturą islamu" - napisano w zawiadomieniu, które w piątek wpłynęło do prokuratury.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg