Proces islamistów oskarżonych o założenie Bractwa Muzułmańskiego

Przed Sądem Najwyższym w Abu Zabi rozpoczął się we wtorek proces 30 mężczyzn, oskarżonych o założenie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich odgałęzienia Bractwa Muzułmańskiego.

Logo Bractwa Muzułmańskiego   Sankari Logo Bractwa Muzułmańskiego 20 oskarżonych to Egipcjanie; sześciu z nich jest sądzonych zaocznie. Pozostali są obywatelami ZEA.

W lipcu ten sam sąd skazał 68 islamistów - obywateli ZEA - na kary od 10 do 15 lat więzienia za planowanie zamachu stanu. Partie i ruchy polityczne są w Emiratach zakazane. W Egipcie Bractwo Muzułmańskie było u władzy od 2012 roku do lipca br., kiedy wojsko obaliło islamistycznego prezydenta Mohammeda Mursiego.

Bractwo Muzułmańskie zostało założone w 1928 roku przez egipskiego nauczyciela Hasana al-Bannę jako tajna organizacja kadrowa. Postrzega się ono jako organizacja panarabska, dążąca do utworzenia państwa islamskiego. Jednym z jego odgałęzień jest palestyński Hamas.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.