Giną w nich niewinne dzieci i nauczyciele

Biskupi Nigerii są poważnie zaniepokojeni rosnącą liczbą ataków islamskich fundamentalistów na szkoły i internaty. Giną w nich niewinne dzieci i nauczyciele.

Była o tym mowa na sesji plenarnej episkopatu, poświęconej właśnie edukacji i problemom związanym z coraz większym brakiem bezpieczeństwa, uderzającym poważnie w nigeryjski system szkolnictwa.

Biskupi zaapelowali do władz kraju o wzmożenie wysiłków, by położyć kres przemocy szerzonej przez fundamentalistów z Boko Haram. Jednocześnie przypomnieli o wciąż nierozwiązanym problemie, jakim jest walka o ziemie prowadzona między półkoczowniczymi ludami Fulani a plemionami osiadłymi. „Ponieważ pierwsi są w większości muzułmanami, a drudzy chrześcijanami, kolejne masakry prezentuje się jako wojnę religijną. Tak jednak nie jest” – piszą nigeryjscy biskupi, wzywając rząd do ostatecznego rozwiązania spornych kwestii. W tym kontekście przypominają o ostatniej masakrze, w której w okrutny sposób zamordowano sto osób. Ginęły one nie tylko od serii z karabinu, ale były ćwiartowane maczetami czy palone żywcem we własnych domach.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.