Abbas oskarża Izrael o ludobójstwo

Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas oskarżył w środę Izrael o ludobójstwo w Strefie Gazy, gdzie w nalotach izraelskich zginęły co najmniej 43 osoby.

"Tutaj jest to ludobójstwo - śmierć całych rodzin jest ludobójstwem popełnionym przez Izrael na naszym palestyńskim narodzie" - oświadczył Abbas na spotkaniu kryzysowym palestyńskiego kierownictwa w Ramallah na Zachodnim Brzegu Jordanu.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu zapowiedział w środę nasilenie ataków przeciwko Hamasowi w Strefie Gazy. "Hamas zapłaci dużą cenę za te strzały wymierzone w cywilną ludność. Bezpieczeństwo Izraelczyków ma podstawową wartość i operacja ta będzie prowadzona, aż ostrzał miejscowości izraelskich ustanie i wróci spokój" - obiecał Netanjahu.

Hamas rozpoczął ataki rakietowe na terytorium Izraela w poniedziałek. W odpowiedzi lotnictwo Izraela przeprowadziło ataki na "terrorystyczne cele" w Strefie Gazy.

Łącznie od poniedziałku izraelskie lotnictwo przeprowadziło w sumie 550 nalotów na cele w Strefie Gazy. Zginęło tam 43 Palestyńczyków, w tym co najmniej 15 kobiet i dzieci. W ciągu dwóch dni rannych zostało też ponad 370 ludzi.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja