Bp Audo: w Syrii trzeba rozmieścić siły pokojowe

Do zaprowadzenia pokoju w Syrii konieczna jest obecność międzynarodowych sił pokojowych. Wskazuje na to przewodniczący syryjskiej Caritas bp Antoine Audo alarmując, że sytuacja cywilnej ludności jest z każdym dniem coraz bardziej dramatyczna.

Tymczasem wciąż postępuje ofensywa islamskich dżihadystów. „Świat nie może być bezczynny. Musi też sobie odpowiedzieć na pytania: kto dostarcza tam broń i kto czerpie z tej tragedii zyski? Jest to pytanie, które jako Syryjczycy kierujemy do «sumienia świata»” – mówi bp Audo: 

„Panuje wielkie zamieszanie, na dobrą sprawę trudno dokładnie ocenić sytuację. Jako chrześcijanie i jako Syryjczycy bardzo liczymy na pokojową mediację Organizacji Narodów Zjednoczonych. Trzeba tu międzynarodowych sił pokojowych. Sytuacja w Aleppo jest bardzo trudna: brakuje wody, elektryczności, panuje powszechny brak bezpieczeństwa, nie wiadomo, kiedy spadną kolejne bomby. Mimo tej trudnej sytuacji staramy się, by nasza wspólnota chrześcijańska jakoś normalnie funkcjonowała. Stąd też np. prowadzimy rekolekcje dla osób związanych z Caritas. Staramy się być aktywni, nie poddawać się. Najgorsza sytuacja jest na obrzeżach miasta atakowanych przez fundamentalistów. Dochodzą do nas informacje o tym, czego dżihadyści dopuścili się w Mosulu. Ludzie zwyczajnie się boją” – dodał bp Audo. 
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.