O więcej tolerancji dla internetu

Prezydent Iranu Hasan Rowhani wezwał w poniedziałek tamtejszych muzułmańskich duchownych do większej tolerancji wobec internetu i innych nowoczesnych technologii zaznaczając, iż Iran nie może "zamykać bram na świat".

Przemawiając na spotkaniu z duchownymi w Teheranie Rowhani wskazał, iż internet jest ważny dla wszystkich ambitnych studentów i ekspertów, starających się o dostęp do nowej wiedzy i nauki. Wystąpienie prezydenta transmitowała państwowa telewizja.

Rowhani, który ma opinię polityka umiarkowanego, wygrał w ubiegłym roku wybory prezydenckie, obiecując zwiększenie swobody mediów i internetu, czemu sprzeciwiają się ideologiczni dogmatycy.

W Iranie pojawiają się doniesienia o blokowaniu stron i aplikacji internetowych, ale sieć funkcjonuje na ogół normalnie. Konserwatyści są także przeciwni rozwijaniu telefonii komórkowej trzeciej generacji twierdząc, że umożliwia ona szerzenie niemoralnych materiałów wizualnych. Jednak w ostatnich tygodniach rząd zezwolił kolejnym irańskim operatorom na oferowanie usług w tym standardzie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg