Watykan zadowolony z werdyktu w Oslo

Watykan wyraził w piątek zadowolenie z decyzji o przyznaniu tegorocznej pokojowej Nagrody Nobla 17-letniej Pakistance Malali Yousafzai i Kailashowi Satyarthiemu z Indii, obrońcom praw dzieci.

"Nagrodzono dwie znaczące postaci, jesteśmy zadowoleni, że otrzymały to wyróżnienie i mamy nadzieję, że będzie to wsparciem dla działań w pozytywnych sprawach" - tak rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi skomentował werdykt Komitetu w Oslo.

Odnosząc się do wcześniejszych dyskusji wokół szans papieża Franciszka, którego wymieniano wśród faworytów nagrody, ks. Lombardi oświadczył, że na trwającym w Watykanie synodzie biskupów na temat rodziny, tylko niewielu jego uczestników wiedziało w ogóle o takiej możliwości. Sprawa ta nie wpłynęła w najmniejszym stopniu na przebieg obrad - dodał rzecznik.

Przyznał, że rozmawiano o tym tylko w "małych kręgach".

Jedynie kilka osób ze służb informacyjnych Watykanu czekało na decyzję Komitetu Noblowskiego - zaznaczył ks. Lombardi.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.