Apel o powstrzymanie Państwa Islamskiego

Sytuacja w Syrii i Iraku jest krytyczna. Niezbędne jest szybkie podjęcie działań, by powstrzymać agresję i niesłychaną przemoc ze strony tak zwanego Państwa Islamskiego – uważa abp Dominique Mamberti.

W swym wystąpieniu wiele miejsca poświęcił sytuacji na Bliskim Wschodzie, Australia jest tam bowiem zaangażowana w pomoc humanitarną oraz stanowi jeden z punktów docelowych dla bliskowschodniej emigracji.

Watykański dyplomata mówił o barbarzyństwie i niewyobrażalnym wprost okrucieństwie islamistów na podbitych przez nich terenach. Tytułem przykładu wspomniał o ukrzyżowaniach, dekapitacjach czy sprzedawaniu chrześcijańskich kobiet jako niewolnice. W tym kontekście przytoczył papieskie słowa o potrzebie powstrzymania niesprawiedliwego agresora. Zaznaczył, że trzeba działać szybko. Ważne jest jednak włączenie w te działania krajów o większości muzułmańskiej. Nie można bowiem tworzyć wrażenia, że interwencja ta jest zakamuflowaną agresją Zachodu albo, co gorsza, wojną religijną, bo skorzystaliby na tym fundamentaliści. Abp Mamberti zastrzegł jednak, że problemu terroryzmu nie da się rozwiązać samymi tylko środkami militarnymi. Trzeba też zwalczać jego najgłębsze przyczyny – powiedział w Australii szef watykańskiej dyplomacji.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.