Nie dla terroryzmu i szydzenia z religii

Do niedawnych dramatycznych wydarzeń w Paryżu nawiązał patriarcha moskiewski.

Przemawiając do studentów, Cyryl I napiętnował terroryzm i przemoc, równocześnie odnosząc się krytycznie do publikowania w mediach treści obrażających uczucia religijne osób wierzących.

Cyryl I odrzucił i potępił wszelkie akty terroryzmu i przemocy, ale również przeciwstawił się, jak się wyraził, „dążeniu określonych grup ludzi do ośmieszania i wyszydzania uczuć religijnych osób wierzących”. Odnosząc się do karykatur opublikowanych we francuskiej gazecie, wskazał na wcześniejsze opublikowanie w niej obrazków dotyczących Trójcy Świętej, bardziej odrażających niż te, które sprowokowały bestialskie akty terroru, w których zginęli niewinni ludzie. Wyraził zdziwienie i oburzenie, że w milionowych demonstracjach solidarności z niewinnymi ofiarami bestialstwa terrorystów zrównano protest przeciwko terrorowi z obroną prawa do publikacji niewybrednych karykatur, raniących serca wierzących tak samo jak kule.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| CYRYL I, ROSJA

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.