Trzy nowe kościoły w Egipcie

Władze już przekazały teren pod ich budowę i wydały wymagane pozwolenia.

W stolicy Egiptu powstaną trzy nowe kościoły. Władze przekazały właśnie teren pod ich budowę i wydały wymagane pozwolenia. Jednocześnie zgodziły się, by nieopodal katedry św. Marka w Kairze wznieść budynki, które będą mieścić biura i sale potrzebne do funkcjonowania patriarchatu koptyjskiego.

Egipski minister ds. infrastruktury i budownictwa stwierdził, że pozwolenia zostały wydane, by wyjść naprzeciw potrzebom duszpasterskim Kościoła i są zgodne z obowiązującym prawem.

Pochodzące z 1934 r. przepisy zabraniają wznoszenia kościołów w pobliżu szkół, kanałów żeglownych, dróg kolejowych, budynków rządowych i w strefach wypoczynkowych. Ten właśnie czynnik sprawił, że w Górnym Egipcie i na obszarach wiejskich całe miasta i wioski były pozbawione świątyń chrześcijańskich.

W październiku ub.r. rzecznik prasowy tamtejszego Kościoła katolickiego ks. Rafic Greiche wyraził przekonanie, że sytuacja zmieni się na początku 2015 r., kiedy parlament Egiptu uchwali nowe przepisy, usuwające ograniczenia związane z zezwoleniami na budowę świątyń chrześcijańskich.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
  • ciekawy
    29.01.2015 19:07
    A podobno w żadnym kraju muzułmańskim nie jest możliwe wybudowanie chrześcijańskiej świątyni a tu aż zgoda na trzy. Czekam na tych malkontentów którzy tak "psioczą" na ten islam.
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.