Kościół pomaga uchodźcom w Iraku

1 mln 200 tys. dolarów przekazał włoski episkopat na wsparcie irackich chrześcijan. Jest to odpowiedź na prośbę wyrażoną przez chaldejskiego arcybiskupa Irbilu Baszara Wardę.

W jego diecezji znaleźli gościnę liczni uciekinierzy z Równiny Niniwy, nad którą zapanowało przed rokiem tzw. Państwo Islamskie. Wsparcie pochodzące z tzw. funduszu otto per mille, tworzonego przez obywatelskie „przekierowanie podatkowe” na rzecz m.in. Kościoła we Włoszech, pozwoli otoczyć opieką 13 tys. rodzin irackich uchodźców.

Pieniądze zostaną przekazane na wybudowanie domów i szkoły dla uchodźców oraz na wywiercenie 4 studni. Ze swej strony włoska Caritas zobowiązała się przeznaczyć kolejnych 975 tys. dolarów na żywność dla wspomnianych 13 tys. rodzin uchodźców. Komentując tę decyzję sekretarz generalny włoskiego episkopatu bp Nunzio Galantino przytoczył słowa, które usłyszał od jednego z uchodźców w Iraku: „Jesteśmy prześladowani, ale to od was zależy, czy będziemy też zapomniani”.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| IRAK, KOŚCIÓŁ

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.