Miejsce chrztu Jezusa na liście UNESCO?

Muzułmańska Jordania proponuje wpisać na Listę światowego dziedzictwa UNESCO (Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury) miejsce chrztu Jezusa w Jordanie.

Lista ta liczy obecnie 1007 obiektów objętych szczególną ochroną ze względu na ich unikatową wartość dla kultury bądź przyrody. Jordański minister turystyki i zabytków Nayef Al Fayez zapowiedział, że przedstawi Betanię jako jedną z 37 tegorocznych kandydatur, które zostaną rozpatrzone przez międzynarodowy komitet, mający się zebrać 8 lipca w Bonn. 

Betania, gdzie według Ewangelii św. Jana Pan Jezus przyjął chrzest, tradycyjnie umiejscawiana jest niedaleko od  palestyńskiego Jerycha, 40 km od stolicy Jordanii Ammanu. 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.