Rabin podżega do zamachów

Kościół w Izraelu protestuje przeciwko podżeganiu do zamachów na chrześcijańskie miejsca kultu religijnego

Zgromadzenie Katolickich Biskupów Ziemi Świętej złożyło dziś oficjalne zażalenie na rabina Bentziego Gopsteina i jego ruch Lehava. W jednej z niedawnych debat rabin ten stwierdził, że izraelskie prawo zaleca tępienie bałwochwalstwa w Izraelu, co oznacza, że można podpalać kościoły i meczety.

Biskupi przypominają, że słowa te padają w kontekście serii niepokojących aktów wandalizmu przeciwko obiektom sakralnym w Izraelu. Podżegają one do nienawiści i stanowią realne zagrożenie dla chrześcijańskich kościołów w tym kraju. Zgromadzenie Katolickich Biskupów Ziemi Świętej apeluje zatem do władz Izraela, aby zapewniły skuteczną ochronę tak chrześcijanom, jak i ich świątyniom.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ŻYDZI

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.