Czy papież odwiedzi meczet?

Franciszka zaprosili przedstawiciele rzymskich muzułmanów.

Papież Franciszek przyjął na audiencji w jednym z saloników przy Auli Pawła VI delegację rzymskich muzułmanów. Zaprosili oni Ojca Świętego do odwiedzenia meczetu w Wiecznym Mieście. Jest on jednym z największych w Europie. Może pomieścić 12 tys. ludzi.

Według danych statystycznych Caritas liczbę wyznawców Mahometa we Włoszech szacowano w 2011 r. na ok. 1,5 mln. Jednak zważywszy na duży napływ ludności muzułmańskiej na nasz kontynent w ostatnich miesiącach liczba ta może dziś być znacznie wyższa.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • yeti
  21.01.2016 12:33
  Co do przyjmowania tych którzy sprzeciwiają się Ewangelii Chrystusa,Jego umiłowany uczeń dał uniwersalną radę:" Jeśli ktoś przychodzi do was
  i tej nauki nie przynosi,
  nie przyjmujcie go do domu
  i nie pozdrawiajcie go,
  11 albowiem kto go pozdrawia,
  staje się współuczestnikiem jego złych czynów.". Natomiast jak w drugą stronę,tego nie napisano(żart). Jezus jasno się wyraził:"Kto nie zbiera ze Mną,rozprasza". Jest wiele w Piśmie Świętym nauk które odradzają kontaktów i działań z religiami nie pochodzącymi od Boga lub z wyznawcami antyewangelii ,jaką jest Koran.Te religie w głębszym znaczeniu Pisma Świętego są metaforycznymi nierządnicami,dotyczy więc je to:" Czyż wziąwszy członki Chrystusa będę je czynił członkami nierządnicy? Przenigdy! 16 Albo czyż nie wiecie, że ten, kto łączy się z nierządnicą, stanowi z nią jedno ciało? ". Tutaj chcę zwrócić uwagę ,że wtedy "ciało" rozumiano,nie jako organizm lecz ogólnie życie w ciele.Ktoś powie:A co z dążeniem do pokoju,które polecił Jezus Chrystus?. Odpowiem:Wystarczy w tym temacie zwykła tolerancja ,a sprawianie wrażenia że ich droga jest alternatywą ,jest wielkim błędem.Wydaje mnie się ,że z papieży tylko Benedykt XVI-ty troszkę to wziął sobie do serca ,gdyż jest świetnym teologiem.
 • Bezimienny
  21.01.2016 14:45
  Bezimienny
  W cytowanym prze Ciebie tekście nie chodzi akurat o nieprzyjmowanie do domu i niepozdrawianie pogan czy wyznawców innych religii, ale o heretyków; tych, co przedstawiają się za nauczycieli Jezusa, a głoszę inną, niechrystusową naukę...


  Co do drugiego cytatu... Jest też inny.

  Wtedy przemówił Jan: «Mistrzu, widzieliśmy kogoś, jak w imię Twoje wypędzał złe duchy, i zabranialiśmy mu, bo nie chodzi z nami». Lecz Jezus mu odpowiedział: «Nie zabraniajcie; kto bowiem nie jest przeciwko wam, ten jest z wami».

  Chrystus każe tu dostrzegać dobra ziarna nawet wśród tych, którzy "nie są z nami"...


  I tak dalej... Powiem tak: jeśli chcesz muzułmanów nawrócić, to musisz się z nimi spotykać. Inaczej nigdy ich do Chrystusa nie przekonasz... A takie spotkania są dla nich szansą do przemyśleń.

  Przypomnę też, że papież Benedykt, ten świetny teolog też spotkał się z przedstawicielami innych religii w Asyżu. I też mu to mieli za złe...
 • yeti
  21.01.2016 22:51
  To heretycy nauczają że Bóg nie może mieć Syna ?. Czytałeś Koran ?.Tam jest cała polemika z Ewangelią na ten temat.Zresztą w poprzednim wpisie umotywowałem wystarczająco jasno swoje zdanie;tylko trochę większej koncentracji a zrozumiesz.Co do wątpliwości czy należy nawracać tych którzy tego nie chcą(ich serca są zaprzedane antychrystowi- nie wierzą) to Jezus mówi jasno:"Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał; Ja zaś wskrzeszę go w dniu ostatecznym". Oznacza to że ludzkie wysiłki w takim przypadku są daremne.A co do miejsc gdzie, są misje to nie jest zachwaszczona jak w krajach muzułmańskich (obsiana chwastem -erzac słowa)gleba lecz żyzna(ciekawość,pragnienie nauki i Boga) niwa .I jeszcze coś o takich jak kraje arabskie:" Gdyby was gdzie nie chciano przyjąć i nie chciano słuchać słów waszych, wychodząc z takiego domu albo miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych! 15 Zaprawdę, powiadam wam: Ziemi sodomskiej i gomorejskiej lżej będzie w dzień sądu niż temu miastu.
  16 Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie!". Nie tupać w wycieraczkę jak to czynią ŚJ ,tylko zaniechać nawet pyłu z ich dróg.Dosłownie :Uznać ich religię i wierzenia za pozbawione jakiegokolwiek związku z Chrystusem.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.