Indie: Karnataka stanem antychrześcijańskim

Coraz trudniejsza staje się sytuacja wyznawców Chrystusa w indyjskim stanie Karnataka. W tym południowo-zachodnim zakątku Indii zanotowano ponad tysiąc antychrześcijańskich incydentów w ciągu ostatnich dwóch lat.

Przy milczeniu władz i ogółu społeczności prześladowania i oczywista dyskryminacja chrześcijan dokonują się codziennie – powiedział agencji Fides Joe Dias, szef katolickiego forum świeckich monitorującego sytuację chrześcijan i walczącego o obronę ich praw w życiu publicznym. Organizacja cieszy się poparciem kard. Oswalda Graciasa, metropolity Bombaju.

Za atakami stoją najczęściej hinduistyczni bojownicy wspierani przez politycznych protektorów o nacjonalistycznych przekonaniach – powiedział Joe Dias. – Sprawujący władzę na szczeblu prowincji czy rządu federalnego gwarantują bezprawie bojówkarzom, którzy zbijają na walce z chrześcijanami kapitał polityczny. Policja najczęściej nie rejestruje antychrześcijańskich incydentów, stąd wymierzenie sprawiedliwości jest niemożliwe. Wyznawcy Chrystusa cierpią więc przy milczeniu mediów, obojętności i bezprawiu, doświadczając coraz większych naruszeń praw człowieka. Sytuacja w rządzonej przez nacjonalistów Karnatace jest już dużo gorsza, niż w osławionej przemocą i pogromami Orisie. Katolicy oczekują pilnej interwencji władz federalnych, by zagwarantowały im bezpieczeństwo tak, jak innym obywatelom Indii, niezależnie od wyznania – powiedział szef katolickiego forum monitorującego antychrześcijańską fobię w Karanatace.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja