Dialog międzyreligijny w Tunezji

Ambasada polska w Tunisie we współpracy z tamtejszym uniwersytetem i miejscowym biskupem katolickim zorganizowała w stolicy Tunezji cykl spotkań wokół dialogu międzyreligijnego i godności ludzkiej.

Poświęcono go pamięci Jana Pawła II. Na trwającej jeszcze sesji Stolicę Apostolską reprezentuje benedyktyn Michael John Zielinski z Papieskich Komisji ds. Kościelnych Dóbr Kultury i Archeologii Sakralnej. Z Polski uczestniczą w niej księża Adam Wąs SVD i Leszek Gęsiak SJ.

Sesję w stołecznym centrum nauk Cité des Sciences zatytułowano: „Wokół dialogu międzyreligijnego i godności człowieka”. Otwarli ją ambasador Krzysztof Olendzki, prof. Mhamed Hassine Fantar i biskup Tunisu, Maroun Lahham. Mówiono m.in. o związkach Jana Pawła II z islamem, jego koncepcji godności człowieka, zwłaszcza kobiet, oraz o przestrzeni kulturowej trzech religii monoteistycznych. Przewidziano też dyskusję panelową.

Tunezyjska sesja upamiętniająca Jana Pawła II zbiegła się z dniami żałoby narodowej. Polacy i Tunezyjczycy modlili się w intencji prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz wszystkich ofiar katastrofy 11 kwietnia w kościele w La Goulette. Kolejna Msza za tragicznie zmarłych oraz za Jana Pawła II odprawiona zostanie jutro wieczorem w katedrze w Tunisie. Bp Lahham otworzy przed nią wystawę o wizycie Papieża w Tunezji sprzed 14 lat. Po Mszy natomiast przewidziano projekcję filmu Johna Kenta Harrisona „Jan Paweł II”.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama