Portugalia: 57 proc. młodych uważa się za wierzących

57 proc. portugalskiej młodzieży deklaruje się jako osoby wierzące, wynika z sondażu ujawnionego przez bp. Joaquima Mendesa. Przewodniczący ds. świeckich i rodziny w portugalskim episkopacie poinformował, że osoby te odpowiedziały w badaniu twierdząco na pytanie o „wyznawanie jakiejś religii”.

Hierarcha wyjaśnił, że 27 proc. młodych uczestników sondażu przyznało, że przynajmniej raz w tygodniu uczestniczy we Mszy św. "Jesteśmy drugim, po Polsce, krajem pod względem tych statystyk. 36 proc. uczestników tego badania w Portugalii przyznaje, że modli się poza kościołem co tydzień lub częściej" – dodał bp Mendes.

Przyznał, że ma świadomość negatywnych zjawisk w rodzimym Kościele. "W Portugalii widoczne jest oddalanie się młodych ludzi od Kościoła, ale proces ten nie powoduje u nich rezygnacji z poczucia sensu życia czy Boga" – powiedział hierarcha.

Uczestniczący w rozpoczętym 3 października w Rzymie Synodzie Biskupów nt. młodzieży, wiary i powołania biskup pomocniczy Patriarchatu Lizbońskiego wskazał, że młodzi ludzie w jego ojczyźnie coraz bardziej odcinają się od instytucji kościelnych, ale nie od samej wiary w Boga. Hierarcha wskazał jednocześnie na różnorodność ruchów katolickich i ich pozytywny wpływ na dynamikę tamtejszego Kościoła.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.