Forum Żydów Polskich: Tęcza LGBT i tęcza Przymierza to symbole pozostające w kulturowym konflikcie

Argument, że tęcza symbolizująca ruch LGBT jest w jakiś sposób zgodna z symbolem biblijnego Przymierza jest kłamliwy lub - co najmniej - błędny; te dwa symbole pozostają w kulturowym konflikcie - napisało na Twitterze Forum Żydów Polskich.

Sprawa dotyczy rozlepienia w nocy z 26 na 27 kwietnia wokół płockiego kościoła św. Dominika, m.in. na koszach na śmieci i na przenośnych toaletach, plakatów oraz nalepek z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej, na których postaci Maryi i Dzieciątka otoczone zostały aureolami w barwach tęczy.

W poniedziałek policja zatrzymała 51-letnią kobietę, Elżbietę Podleśną, której przedstawiono zarzut profanacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej w Płocku.

Sprawa w ostatnim czasie była przedmiotem dyskusji polityków, publicystów, oraz organizacji pozarządowych.

Głos zabrało także Forum Żydów Polskich. "Argument, że sześciokolorowa tęcza symbolizująca ruch LGBT jest w jakiś sposób zgodna z symbolem biblijnego Przymierza (siedmiokolorową tęczą), jest kłamliwy lub - co najmniej - błędny. Te dwie tęcze, te dwa symbole pozostają w kulturowym konflikcie" - napisało na Twitterze Forum Żydów Polskich.

Papierowe plakaty z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej z tęczowymi aureolami pojawiły się także w nocy z poniedziałku na wtorek na murach sanktuarium św. Faustyny i klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Warszawie.

Na ostatnie wydarzenia zareagował we wtorek rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik. W oficjalnym komunikacie zaapelował o modlitwę "wynagradzającą Bogu i Matce Najświętszej za profanację".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Perop
  09.05.2019 00:28
  Toleruję homo i bi ale to "LGBTQWERTY" to już ideologia lobbystow z którymi wiele gejów i lesbijek nie chce mieć nic wspólnego
 • velario-new
  09.05.2019 21:30
  "Argument, że tęcza symbolizująca ruch LGBT jest w jakiś sposób zgodna z symbolem biblijnego Przymierza jest kłamliwy lub - co najmniej - błędny." - Aha. Kogoś to naprawdę obchodzi?
 • Bodo Altmann
  10.05.2019 05:29
  Pytanie: Gdyby aureola Matki Bożej Częstochowskiej była w kolorze biało-czerwonym lub niebieskim z 12 gwiazdami, jest to wtedy profanacja czy nie?. Dla wierzącego nie ma to żadnego znaczenia ale dla fanatyków jest to temat zastępczy by siać nienawiść do innych.
 • gosc
  11.05.2019 23:24
  Bodo, widać, że jako obywatel współczesnej Unii nie wiesz, że dwanaście gwiazd na fladze Unii symbolizuje Wieniec z gwiazd dwunastu nad głową Matki Boskiej, a niebieski kolor jej płaszcz.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.