Rola religii w czasie kryzysu

Aktualny kryzys pokazuje nam, jak kruchy i niepewny jest świat, który zbudowaliśmy - uważa kardynał Jean-Louis Tauran.

Kard. Jean-Louis Tauran otworzył w Asyżu kilkudniową imprezę pacyfistyczną, zorganizowaną przez włoski episkopat. Francuski purpurat zauważył, że aby aktualna kryzysowa sytuacja nie doprowadziła do konfliktów i wojen, ludzie różnych religii muszą zdecydowanie stanąć w obronie praw człowieka, rodziny i życia.

Religie są predysponowane do udzielenia pomocy współczesnej ludzkości, ponieważ to one uczą braterstwa i pokoju, a także wychowują do otwarcia życia na Boga – powiedział w Asyżu szef watykańskiej dykasterii.

- Aktualny kryzys pokazuje nam, jak kruchy i niepewny jest świat, który zbudowaliśmy. W takiej sytuacji ludzkość pilnie potrzebuje na nowo zrozumieć, czym jest dobro wspólne. Mogą jej w tym pomóc przede wszystkim ludzie wierzący – zauważył przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ASYŻ, KRYZYS, RELIGIE

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • katolik
  28.05.2010 21:29
  Świat został stworzony około 6011 lat temu i teraz przeżywamy ostatnie karty Pisma Świętego.*

  * Wprawdzie istnieje jeszcze Rzym - Babilon, ale wulkan Marsili jest czynny.

  Upadek Babilonu jest możliwy w każdej chwili! Ap.18

 • kazek178
  28.05.2010 23:28
  kazek178

  Szczególnie ciekawe, że "Religie (...) uczą braterstwa i pokoju." Nie wiem czy kardynał przez wygadywanie takich rzeczy chce zaklinać rzeczywistość? Jeżeli uczą, to wyłącznie werbalnie. Bilans jest niestety taki, że różnice religijne, których nie brak, podsycają konflikty, czyniąc je szczególnie okrutnymi. Przykre to, lecz...

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.