Módlmy się razem z muzułmanami o pokój

Chaldejski arcybiskup Kirkuku, Louis Sako wezwał muzułmanów, by rozpoczynający się jutro w Iraku ramadan był czasem modlitwy i pojednania. Chrześcijan natomiast poprosił, by uszanowali uczucia wyznawców islamu w czasie miesiąca postu i nie jedli w miejscach publicznych, skromnie się ubierali, a także przyłączyli się do ich modlitwy „o pokój i stabilność” w kraju.

Ramadan jest dla muzułmanów miesiącem świętym, przeznaczonym na modlitwę i post mające zgładzić grzechy. W tym czasie niczego nie jedzą i nie piją od godz. 4.00 do 18.30. Jest to niezwykle trudne w Iraku, gdzie temperatura w ciągu dnia dochodzi do 50 stopni Celsjusza.

W swoim przesłaniu do muzułmanów z okazji ramadanu, abp Sako życzy im, by był to dla nich czas nawrócenia i „wzrastania w cnocie”. – Ramadan stanowi też okazję do zdobycia się na odwagę przebaczenia oraz osiągnięcia pojednania i sprawiedliwości, aby uleczyć rany narodu irackiego, przywrócić pokój, bezpieczeństwo i stabilność – podkreśla hierarcha. Wyraża nadzieję, że „wkrótce powstanie nowy rząd, rząd jedności narodowej, zdolny do przejęcia pełnej odpowiedzialności, rząd wszystkich Irakijczyków, a nie tylko niektórych”.

Swoje przesłanie kończy on cytatami z biblijnej Księgi Przysłów i Koranu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.