Otwarto największy meczet w kraju

Podwoje dla wiernych otworzył w piątek w Rotterdamie meczet Essalam, największa taka świątynia w Holandii i jedna z największych w Europie. W sali modlitewnej meczetu jest miejsce dla 1,5 tys. wiernych.

Uroczystego otwarcia meczetu dokonali wspólnie burmistrz Rotterdamu Ahmed Aboutaleb oraz radny miejski Hamit Karakus. Wśród zaproszonych gości znaleźli się ambasadorzy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Maroka.

Na świątynię składają się m.in. dwa 50-metrowe minarety (wieże) oraz wysoka na 25 m kopuła.

Budowa meczetu Essalam rozpoczęła się w 2003 roku i była kilkakrotnie wstrzymywana na skutek protestów lokalnej społeczności. Były one spowodowane przede wszystkim obawami przed obcymi wpływami - znacznych funduszy na budowę świątyni dostarczył szejk Dubaju Muhammad ibn Raszid al-Maktum.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.