Filipiny: Muzułmanie pod ambasadą USA

Filipińska policja powstrzymała w piątek dziesiątki muzułmanów, którzy po południowych modlitwach w meczetach zamierzali udać się pod ambasadę USA w Manilii w proteście przeciwko zabiciu Osamy bin Ladena.

Policjanci użyli tarcz, aby rozpędzić tłum, który po wyjściu z głównego meczetu miasta skierował się w stronę bulwaru, gdzie mieści się budynek amerykańskiej ambasady. Protestujący rozeszli się pokojowo.

Przywódca demonstrantów, islamski duchowny Alim Dżamil Jahija powiedział, że potępia "brutalne zabójstwo" bin Ladena i określił pochowanie twórcy Al-Kaidy w morzu jako profanację jego zwłok.

Podkreślił, że choć wielu muzułmanów nie zgadzało się z metodami bin Ladena, będzie on czczony jako męczennik, ponieważ walczył o wolność przeciwko uciskowi "satanistycznej hegemonii USA".

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.