Asyż wzywa na pomoc młodych

Asyż wzywa na pomoc młodych. Za niespełna miesiąc w rodzinnym mieście św. Franciszka odbędzie międzyreligijny szczyt w intencji pokoju z udziałem Benedykta XVI.

Aby odmłodzić nieco atmosferę tego wydarzenia, miejscowi biskupi postanowili zwołać do Asyżu regionalny dzień młodzieży. Wezmą w nim udział młodzi z Umbrii oraz włoscy uczestnicy ostatniego spotkania w Madrycie. Do Asyżu przyjadą dzień wcześniej niż liderzy różnych religii, a zatem 26 października. Pomysłodawcą odmłodzenia Asyżu jest abp Renato Boccardo, który przez wiele lat pracował w Watykanie i pełnił tu szereg ważnych funkcji. Był m.in. odpowiedzialny w Papieskiej Radzie ds. Świeckich za organizację ŚDM w latach 1992-2000. W 2009 r. skończył jako ordynariusz archidiecezji Spoleto-Norcia. „Chcemy otworzyć młodzież na świat, dialog i integrację” – powiedział hierarcha, wyrażając nadzieję, że młodzi wniosą w międzyreligijne spotkanie entuzjazm, który zaszczepił w nich Benedykt XVI podczas ŚDM w Madrycie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
  • fnkSrAgUUxczdKNn
    31.01.2013 11:11
    Zergule, ai reusit sa ma amuzi cu atcsee comentarii pe marginea reportajului. Esti mai rau decat un copil care incepe sa-si dea cu parerea la nesfarsit despre lucruri ce nu le cunoaste. :)Apropo, sunt sigur de asemenea ca esti perfect in fata camerei de luat vederi si cu siguranta mai elevat in exprimare decat acea fata de clasa de scoala gimnaziala. :)
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.