Asyż: Nadjeżdżają pielgrzymi pokoju

Benedykt XVI wraz z 300 przedstawicielami religii udał się do Asyżu, gdzie odbędzie się „Dzień refleksji, dialogu i modlitwy o pokój i sprawiedliwość na świecie”. Ma on miejsce 27 X, w dniu, w którym przed 25 laty odbyło się historyczne spotkanie zwołane przez Jana Pawła II, gdy po raz pierwszy w historii przywódcy Kościołów i religii modlili się o pokój.

Specjalny pociąg szybkiej kolei „Frecciargento” odjechał o godz. 8 ze stacji w Watykanie. Tam papieża pożegnał minister transportu Włoch Altero Matteoli i wysokiej rangi przedstawiciele kolei włoskich. W wagonie papieskim wraz z Benedyktem XVI jadą przewodniczący najważniejszych delegacji, wśród nich patriarcha ekumeniczny Konstantynopola Bartłomiej I i zwierzchnik Wspólnoty Anglikańskiej, arcybiskup Canterbury Rowan Williams. W czasie podróży wszyscy pasażerowie otrzymają pamiątkowe złote medale włoskich kolei państwowych.

Papieski pociąg spodziewany jest na dworcu w Asyżu ok. godz. 9.45. Tam Ojca Świętego powitają przedstawiciele władze włoskich i kościelnych. Następnie wraz z szefami i pozostałymi członkami poszczególnych delegacji odjedzie do bazyliki Matki Bożej Anielskiej.

W „Dniu refleksji, dialogu i modlitwy o pokój i sprawiedliwość na świecie” w Asyżu bierze udział ok. 300 delegatów z 31 Kościołów chrześcijańskich i 12 religii świata. Po raz pierwszy zaproszenie zostało skierowane nie tylko do przedstawicieli religii, ale i osobistości ze świata otwartych na dialog agnostyków.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ASYŻ

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • katolik
  27.10.2011 09:40
  Jak Bóg zareaguje na to szaleństwo? Jaki wulkan wybuchnie albo gdzie zatrzęsie się ziemia?
  Dlatego polecam rady praktyczne jak uniknąć piekła. Kto chce skorzystać niech skorzysta a kto nie, to jego sprawa.
  http://tradycja-2007.blog.onet.pl/
 • katolik
  27.10.2011 10:19
  Pielgrzmi pokoju??? Jest dokładnie odwrotnie. Polecam 1 Kor. 19.
  Katoliki wierzy w jednego Boga i jedną religię.
  Ależ to bałwochwalstwo się rozpleniło.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.