L'Osservatore Romano o spotkaniu w Asyżu

Tym, co powiedział w czwartek w Asyżu, Benedykt XVI przyczynił się w istotny sposób do “prostowania drogi pokoju” - stwierdza Giovanni Maria Vian w komentarzu na temat „Dnia refleksji, dialogu i modlitwy o pokój i sprawiedliwość na świecie”.

Naczelny redaktor “L'Osservatore Romano” w jego piątkowym wydaniu wyraża opinię, że “na temat budowy pokoju papież wypowiedział słowa ważne, w żadnym razie nie okolicznościowe”.

Vian podkreśla, że “wielką nowością tego spotkania” w stosunku do tego, które zwołał do miasta św. Franciszka Jan Paweł II dwadzieścia pięć lat temu, była obecność “tych, którzy nie utożsamiają się z żadną religią, ale poszukają prawdy”.

Na koniec redaktor naczelny watykańskiego dziennika pisze: „Zadając raz jeszcze kłam nieuzasadnionym stereotypom, papież idzie naprzód i raz jeszcze proponuje z mocą sprawę pokoju, który buduje się szukając jedynego Boga. Dlatego Benedykt XVI chciał, by w Asyżu byli także niewierzący intelektualiści, odbierając argumenty 'wojującym ateistom', a od wierzących wymagając, by oczyścili swoją wiarę i nie czynili zgorszenia, przyćmiewając przejrzystość Boga, którego imię zgodnie ze słowami apostoła Pawła, brzmi 'Bóg miłości i pokoju', Pan dziejów, który wcielił się w nie, aby zbawić świat”.

«« | « | 1 | » | »»
 • katolik
  28.10.2011 10:07
  Czego nie było w Asyżu? Tego, co rozkazał Pan Jezus:
  I rzekł do nich: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony”. Mk 16. 15-16
 • UEgbnfNNIdnkGrLRycX
  28.11.2011 06:52
  Articles like these put the consumer in the drveir seat-very important.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.