Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie religie.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Od bieżącego tygodnia w Kazachstanie obowiązuje zakaz zasłaniania twarzy w miejscach publicznych, obejmujący także muzułmańskie stroje takie jak burka i nikab. To kolejny kraj Azji Środkowej ograniczający takie praktyki. Podobne zakazy wprowadziło już kilkanaście państw z większością muzułmańską.
Brutalność syjonistów jest daleka od jakiejkolwiek ludzkiej moralności.
W Indiach po raz pierwszy od uzyskania niepodległości będzie zadawane podczas spisu powszechnego pytanie o przynależność kastową - podała w czwartek agencja AP. Badanie obejmujące - według szacunków ONZ - ponad 1,4 mld osób zakończy się 1 marca 2027 r. Data rozpoczęcia spisu ma być znana do końca czerwca.
Turecka policja zatrzymała 97 studentów Uniwersytetu Bosforskiego w Stambule .
Do prokuratury Bośni i Hercegowiny trafiła skarga przeciwko prezydentowi Republiki Serbskiej Miloradowi Dodikowi w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa podżegania do nienawiści na tle narodowym i religijnym - poinformował w poniedziałek wiceprezydent BiH Igor Stojanović.
Organizacje społeczeństwa obywatelskiego w Czarnogórze sprzeciwiły się wprowadzeniu nauczania religii do szkół, podkreślając, że jest to sprzeczne z konstytucją, zasadą świeckości oraz interesami dzieci i młodzieży - przekazały czarnogórskie media.
Święto Pesach jest jednym z najważniejszych i najstarszych świąt judaizmu, upamiętniającym wyjście Żydów z niewoli w Egipcie. Obchody zaczynają się zawsze 15. dnia żydowskiego miesiąca nissan. Według kalendarza gregoriańskiego - 12 kwietnia po zachodzie słońca, a zakończą 20 kwietnia (rok 5785 według kalendarza żydowskiego).
Ogólnoświatowa buddyjska fundacja dobroczynna Tzu Chi przekaże powodzianom w województwie opolskim ponad 1,7 mln złotych - powiedziała PAP Lola Chen - Atlas, certyfikowana wolontariuszka fundacji.
Historyczny punkt zwrotny: po raz pierwszy w historii Niemiec osoby bezwyznaniowe stanowią większą część ludności niż katolicy i protestanci. Tak wynika z danych opracowanych przez grupę badawczą Weltanschauungen in Deutschland - pisze agencja dpa.
Wśród uwolnionych znaleźli się zarówno konserwatywni, jak też liberalni krytycy rządu w Rijadzie.