Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie religie.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Zabity został zbiegły przywódca Państwa Islamskiego w Iraku - napisał sobotę czasu polskiego prezydent USA Donald Trump na platformie społecznościowej Truth Social. Wcześniej śmierć terrorysty Abdallaha Makki Musliha al-Rufajiego ogłosiły wladze Iraku.
Należał do szkoły koranicznej uważanej za wylęgarnię islamistów.
Burkina Faso, Mali i Niger, trzy rządzone przez junty wojskowe kraje Afryki Zachodniej, zdecydowały utworzyć wspólną jednostkę liczącą 5 tys. żołnierzy do walki z grupami dżihadystów, z którymi od lat nie potrafią sobie poradzić, mimo pomocy rosyjskich najemników z Grupy Wagnera.
Po dekadzie niewoli w Strefie Gazy udało się uwolnić Fawzię Amin Sido, uprowadzoną w 2014 roku w wieku 11 lat i zmuszoną do małżeństwa z palestyńskim bojownikiem Państwa Islamskiego (IS) - poinformowali urzędnicy Izraela, USA i Iraku. Kobieta należy do prześladowanej mniejszości Jazydów.
To kobiety były wykonawczyniami zamachów w północnej Nigerii, w których w sobotę zginęło co najmniej 18 osób, a rannych zostało 30, poinformowały w niedzielę władze miasta Gwoza. Ataki były skoordynowane i następowały tuż po sobie. W mieście wprowadzono godzinę policyjną.
Prowincja Chorasan Państwa Islamskiego (IS), czyli afgańskie skrzydło tej organizacji terrorystycznej, zagroziło Rosji kolejnymi atakami w reakcji na torturowanie przez rosyjskich funkcjonariuszy bojowników IS, którzy dokonali w piątek zamachu w Krasnogorsku pod Moskwą - przekazały w poniedziałek media z Iranu.
„Doświadczyłem opieki Boga i pokoju serca” – tak o swej niewoli w rękach islamskich fundamentalistów mówi ks. Hans-Joachim Lohre. Niemiecki zakonnik przez rok więziony był na pustyni w Mali przez terrorystów powiązanych z Al-Kaidą. Został uwolniony w uroczystość Chrystusa Króla, jednak dopiero teraz zaczyna dzielić się doświadczeniem przeżytym w niewoli.
Prezydenci Iranu i Syrii, Ebrahim Raisi i Baszar al-Asad wezwali kraje islamskie do wypracowania wspólnego stanowiska, wspierającego Palestyńczyków - podała w czwartek agencja informacyjna Nournews, powiązana z irańską agencją bezpieczeństwa.
Państwa Unii Europejskiej nadal uznają dżihadyzm za największe zagrożenie terrorystyczne w UE - ostrzega Agencja Unii Europejskiej ds. Współpracy Organów Ścigania (Europol) - Obecnie najbardziej niebezpieczni są samotni terroryści - zaznacza.
Państwo Islamskie (IS) przyznało się w Telegramie do zamachu bombowego podczas niedzielnego nabożeństwa w kościele protestanckim we wschodnim kongijskim mieście Kasindi, w którym zginęło co najmniej 10 osób, a 39 zostało rannych.