Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie religie.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Siedem osób, w tym 6 dzieci, zostało rannych w nocy z wtorku na środę na skutek eksplozji bomby domowej roboty w szkole muzułmańskiej na południu Nigerii. Atak może doprowadzić do wznowienia konfliktu między chrześcijanami i wyznawcami islamu - pisze Reuters.
Papież Benedykt XVI podczas spotkania z wiernymi w poniedziałek w Watykanie potępił zamachy na kościoły w Nigerii, dokonane przez islamistów. W atakach w kilku miastach w dniu Bożego Narodzenia zginęło 39 osób.
W atakach islamistów z ruchu Boko Haram w niedzielę w Nigerii zginęło 39 osób. Wcześniejsze informacje mówiły o 27 zabitych w stolicy kraju Abudży i jednym w Jos.
46 osób zostało zabitych w atakach w północnowschodniej Nigerii, do których przeprowadzenia przyznała się islamistyczna sekta Boko Haram. O liczbie ofiar powiadomiły w sobotę źródła w szpitalach.
Premier Izraela Benjamin Netanjahu zarządził podjęcie ostrych działań przeciwko żydowskim ekstremistom odpowiedzialnym za serię ataków na izraelskie wojsko, meczety, Palestyńczyków, ich pola uprawne i cmentarze.
Nowy przywódca Al-Kaidy, Ajman al-Zawahiri, pogratulował libijskim powstańcom opanowania Trypolisu i wezwał ich do wprowadzenia szarijatu. Zaapelował do Algierczyków, by zbuntowali się przeciwko prezydentowi Abdelazizowi Buteflice - podała w środę agencja AFP.
Co najmniej 28 osób zginęło, a 37 zostało rannych w zamachu samobójczym, do którego doszło w niedzielę wieczorem w sunnickim meczecie w zachodniej części Bagdadu - poinformował przedstawiciel irackiego MSW.
Premier Norwegii Jens Stoltenberg odwiedził w piątek meczet w Oslo, gdzie wziął udział w nabożeństwie w intencji ofiar zamachu sprzed tygodnia. Tego dnia odbyły się też pierwsze pogrzeby ofiar masakry - dwojga Norwegów wywodzących się z mniejszości etnicznych.
Przed Komisją Bezpieczeństwa Wewnętrznego Izby Reprezentantów USA rozpoczęła się w środę kolejna runda kontrowersyjnych przesłuchań w sprawie radykalizacji amerykańskich muzułmanów, których werbują międzynarodowe organizacje terrorystyczne.
Radykalny muzułmański duchowny Abu Bakar Baszir, domniemany przywódca duchowy ugrupowania Dżimah Islamija, został w czwartek skazany przez sąd w Dżakarcie na 15 lat pozbawienia wolności za pomoc w utworzeniu i finansowaniu obozu szkoleniowego dla terrorystów.