USA: Dokument o wolności religijnej

„Jesteśmy zjednoczeni i skoncentrowani, by przeciwstawić się zagrożeniom wolności religijnej” – czytamy w komunikacie opublikowanym przez amerykańskich biskupów.

Obradująca w Atlancie konferencja episkopatu Stanów Zjednoczonych jednogłośnie przyjęła wczoraj długo konsultowany dokument pt. „Zjednoczeni dla wolności religijnej”.

Jego tekst wskazuje na takie niepokojące tamtejszy Kościół problemy, jak prawo zmuszające katolików do działania niezgodnego z ich nauczaniem. Kwestie te wywołały już falę protestów w środowiskach katolickich Ameryki i dezaprobatę wobec działań administracji prezydenta Baracka Obamy.

Z biskupami spotkał się nuncjusz apostolski w USA. Abp Carlo Maria Viganò podziękował za ich jedność w działaniach na rzecz wolności religijnej. Podkreślił, że Kościół musi mówić jednym głosem wobec wyzwań współczesnego świata. „Wszyscy wiemy, że podstawową taktyką wroga jest wskazywanie, że Kościół jest podzielony” – dodał nuncjusz.

Program spotkania amerykańskiego episkopatu objął wiele aktualnych spraw, m.in. kwestie życia konsekrowanego, instytucji edukacyjnych i promocji Katechizmu Kościoła Katolickiego dostępnego w formie e-booku, celem przygotowania do rozpoczynającego się jesienią Roku Wiary.

«« | « | 1 | » | »»
 • Krzysiek
  16.06.2012 10:10
  Cieszę się, że hierarchia Kościoła Katolickiego USA broni jednoznacznie wolności religijnej w życiu społecznym narodu dla którego jest posłana.

  Mam często mieszane uczucia, gdy na większych uroczystościach serdecznie są witani przedstawiciele, którzy swoimi czynami godzą w wolność religijną w życiu społecznym poprzez np. podpisywanie, ustanawianie itd.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja